Srpen 2014

část 6. Znovu v laboratoři

20. srpna 2014 v 20:48 | Lens |  Lia Electra
Když se Lia probudila, skrz černé závěsy prosvítalo ranní slunce. Zívla a odpojila nabíječku. Na sobě měla tričko velikosti L a volné kraťasy. Šla do koupelny umít si vlasy, dát se trochu do kupy a když si na sebe oblékla své obvyklé oblečení (černé tričko a vyhrnuté kalhoty), sešla dolů do kuchyně za ostatními.
"Dobré ráno, Lio. Vstala jsi docela brzo. Ostatní po té včerejší akci ještě spí." přivítala ji Alice a servírovala na stůl sendviče.
Lia se podívala na hodiny a zjistila, že je půl deváté.
"Dobré ráno, Alice." řekla rozespale a usmála se. Udiveně se podívala na stůl a viděla tam úplně normální snídani. Tak trochu si myslela, že tam bude spíš nějaká paštika z lidských jater, ale tohle ji mile překvapilo.
"Posaď se a dej si něco. Doufám, že jíš normální stravu, že třeba nejíš nějaké besky a výboje." zasmála se Alice a dala na stůl talíř se šunkou.
"Ne, tak divná zase nejsem." řekla se smíchem Lia a už se ládovala prvním sendvičem. Alice jí připravila sklenici pomerančového džusu.
"Co budeš dneska dělat?" zeptala se Liy při nalévání.
"Trénovat. Není tady v okolí nějaké vosí hnízdo?"
"Je hned za sídlem. Slender ho měl dávno shodit, ale k tvému štěstí tam pořád visí."
"Skvělé. Hned po snídani začnu." a vzala si ještě jeden sendvič.
Po zubní hygieně se vydala směrem za sídlo. Alice měla pravdu. Pod střechou bylo velké vosí hnízdo a bzučelo tam opravdu hodně vos.
Tak jde se na to.
Lia zaostřila na první vosu a ta hned sletěla k zemi. Z jejího rozškvařeného tělíčka se ještě kouřilo.
Výborně.
Zaostřila na další, která dopadla jako její předchůdkyně. A takhle skončilo asi patnáct vos. Byla tak zabraná do trénování, že si vůbec nevšimla, že za ní někdo stojí.
"Ahoj Lio."
Lia se tak lekla, že místo vosy zasáhla celé hnízdo, které z bouchnutím spadlo na zem. Žádná vosa už z něho nevylétla.
"Fakt skvělý. Jak teď mám podle tebe trénovat?!" otočila se naštvaně na Jeffa, který mezitím vyprsknul smíchy.
"Skvělé přivítání po ránu. Co takhle zkusit něco většího?"
"Co by sis pod tím představoval?"
"Třeba kance. Eyeless Jack je chodí lovit, protože jejich vnitřnosti jsou podobné lidským, obzvlášť srdce. Navíc bys mu zabitým kancem po ránu udělala radost." usmál se Jeff.
"A kde ho mám asi tak najít, ty pátrači lesní zvěře?"
"Pojď za mnou. Smile vyčmuchá všechno a mezitím tě seznámím s pastmi. Pokud tvůj trénink půjde dobře, tak můžeme zaútočit na laboratoř ještě dnes v osm před zavíračkou. Se Slendrem jsme o tom u snídaně diskutovali." řekl Jeff ledabyle a písknul na Smileho.
"Musíme si ale dát pozor. Mají laserové pistole." řekla Lia a ustaraně se podívala na Jeffa.
"Copak si myslíš, že jsme nějací amatéři? Všechno se zvládne, uvidíš." a objal Liu kolem ramen. Lia cítila, jak jí začínají hořet tváře. Když Smile přiběhl, tak ji pustil a odkašlal si.
"Tak fajn... ehm... půjdeme." a optimisticky se na ni usmál.
"Tak Smile, hledej kance, ale nelov ho." řekl Jeff psovi, který rázem začal větřit. Pak se rozeběhl směrem do lesa s Liou a Jeffem v patách. Oba museli být dost rychlí aby Smilemu stačili. Běželi okolo pastí a tak Lia věděla, kde která past leží. Najednou Smile prudce zastavil a přikrčil se. Jeff a Lia se schovali za křoví. Před nimi stál kanec a žral bukvice. Jeff pobídl tiše Liu, ať ho zkusí zabít a celou dobu jí dýchal za krk. Lia zaostřila, ale v tom kance něco vyděsilo a rozeběhl se. Lia vyběhla za ním. Když chtěl vběhnou za zatáčku, zaostřila a kanec padl mrtvý k zemi.
"Výborný. Cíl byl docela pohyblivý, ale i to jsi zvládla. Myslím, že zautočíme ještě dneska, než vypadneš ze cviku." a dloubl Liu přátelsky do ramene. Lia namířila prstem mezi stromy a vyslala jiskru. Na zem spadl mrtvý havran.
"Jsi připravená. V laboratoři jim ještě ukážeme!"
***
Lia si hrála se Sally a s Charliem, když hodiny odbyly půl osmou. Jeff, který ležel na gauči se protáhl a vstal.
"Tak vyrážíme! Doufám, že jste všichni připravení. Tohle nebude vůbec jednoduché. Lost Silvere, ty budeš muset nejspíš zůstat tady a hlídat sídlo. Kluk bez končetin nám bude docela k ničemu."
"Jako vždycky." vzdychl Lost Silver, který seděl na křesle v rohu místnosti.
"Nebuť smutný. Až se vrátíme, tak ti budu všechno vyprávět." řekla Lia Silverovi a usmála se na něj.
Silver jí úsměv opětoval. Jeff se na Liu podíval. Opravdu ji všichni měli rádi. Měla v sobě takové vzláštní kouzlo.
Sally nadšeně vyskočila a doběhla si pro nůž.
"Opravdu ji chceš vzít s námi?" podívala se Lia na Jeffa s obavami.
"Ano. Ještě jsi ji totiž neviděla v akci." a povzbudivě se na Liu usmál.
"Mohla bys ještě prosím dojít pro Laughing Jacka? Nejspíš je ve svém pokoji."
"Kde přesně?"
"Chodbou v levo, páté dveře."
"Fajn, jdu pro něho."
Lia se vydala chodbou a našla páté dveře, na kterých byly nalepeny černobílé konfety a stužky. Nebylo pochyb, že to jsou ty správné. Lia zaklepala a když nikdo neotevíral, vešla dovnitř. V pokoji byla tma a tak rozsvítila světlo u dveří. Rázem ale spatřila něco neuvěřitelného. Když rozsvítila světlo, jakoby oživila černobílý zábavní park uvnitř místnosti. Kolotoče se začaly točit, horská dráha se rozjela, houpačky se houpaly, nafoukl se skákací hrad a hrála pouťová hudba.
Náhle uslyšela smích.
"Lio! Vítej v mém království zábavy!"
Na kolotoči, na černobílém, dřevěném koni seděl Laughing Jack a smál se na celé kolo.
"Jacku? Jenom jsem ti přišla říct, že už je čas vyrazit."
"Máš pravdu, málem bych zapomněl." řekl zklamaně Laughing Jack "Ale kdyby ses chtěla pobavit, můj park je vždycky otevřený." seskočil z koně, zhasnul světlo a šel za Liou k ostatním.
"Tak už jsme konečně všichni." vydechl Jeff, když je spatřil a všichni vyrazili na cestu.
***
Došli k šedé, vysoké budově známé jako Laboratoř pro výzkum a vědu. Bylo těsně před zavíračkou a tak tam byli ještě všichni pracovníci.
"Jde se na to." řekla Agnes a rozřízla ozubeným kotoučem dveře, které s žuchnutím spadly. Když se usadil prach. Všichni lidé v recepci zírali na skupinku zabijáků s Liou v čele. Najednou nastal příšený zmatek. Lia toho využila a vykřikla: "Nikoho nešetřete a všechny je zabijte!"
Vyřítili se dovnitř a začali mrštně všechny zabíjet. Než se stačili lidi rozkoukat, už měli podřezaná hrdla. Lia se podívala na Sally. Ta malá holčička byla rychlejší než zajíc a už zabila sedm lidí. Lia na nic nečekala a tak střílela jiskry a zaostřovala.
Spustil se alarm a dovnitř vběhli pracovníci v laboratorních pláštích. Každý držel v ruce laserovou pistoli a začali střílet.
"Bacha na lasery!" křikla na ostatní Lia a uhýbala paprskům.
Jeden pracovním na ni namířil, ale v tu ránu se za ním objevil Hoody a podřízl mu hrdlo. To samé dělal i Jeff. Slender začal pracovníky trhat vedví. Rake je trhal svými drápy. Agnes spustila kotouč a začala jim řezat hlavy. Všude stříkala krev a byl slyšet nářek pracovníků. Najednou Lia uslyšela nářek, který znala. Otočila se a spatřila Maskyho na kolenou jak se chytá za rameno. Zasáhli ho. Okamžitě střelila jiskru po pracovníkovi, který to udělal a ten padl mrtvý k zemi. Přiběhla ke sténajícímu Maskymu.
"Bolí to moc? Měl sis dávat pozor." řekla ustaraně.
Jeff, který se otočil na Liu a chvilku ji sledoval, vzápětí schytal laserem do ruky. Zaječel bolestí.
"Jeffe!" vykřikla Jane zoufale.
Lia se podívala jeho směrem a cítila, že se jim to začíná vymikat z rukou. Hodně pracovníků už ale bylo naštěstí zavražděno a tak jich zbylo jen sedm. O ně se postarali ostatní. Žádný z pracovníků se dneska nevrátí domů ke svým rodinám. Najednou bylo ticho. I alarm přestal houkat a byl slyšet jenom tichý nářek Jeffa a Maskyho.
"Musíme je vzít domů! IHNED!" Lia pomalu propadala panice.
Slenderman vzal Jeffa do náruče a pospíchal k východu. Jaké bylo jejich překvapení, když před laboratoří uviděli své terénní auto a za volantem seděl Bloody Painter.
"Lost Silver mi řekl, kde jste a tak jsem si myslel, že by se vám tohle mohlo hodit." a ukázal na auto.
"Paintere! Přijel jsi opravdu v pravou chvíli!" vykřikla Alice a pomáhala do vozu naložit Maskyho a Jeffa.
"Ty a Alice jeďte s ním napřed. My vás doběhneme." řekl Slender Lie, která už naskočila do auta vedle Alice. Lia cítila, že se vybíjí, ale teď nehodlala omdlít.
"Já musím jet s nimi! Jeff mě potřebuje!" vykřikla Jane a z černých očí se jí kutálely slzy.
"Ale do auta už se nevejdeš." namítl Slender "Lia a Alice to zvládnou."
"Věř mi Jane." hlesla Lia a podívala se na ni.
Jane vzdychla. "Buďte opatrní."
Lia kývla. To už Painter nastartoval auto a jel do lesa směrem k sídlu.
***
Jeff a Masky byli stabilizovaní. Hned po příjezdu je vyložily Lia a Alice na matrace a začaly jim vyndávat ohořelou tkáň chirurgickými nástroji. Vydezinfikovaly jim rány a začaly je obvazovat. Rány nebyly příliš hluboké a tak všechno záviselo na dobré regeneraci.
Najednou se Jeff probral. "Lia...kde je Lia?"
"Jsem tady, neboj se." a chytla ho za ruku. Alice zatím přinesla prášky proti bolesti a tak Lia Jeffovi opartně zvedla hlavu a řekla mu, aby je spolknul. Jeff si vložil malý prášek do úst a zapil ho vodou. Lia zvedla hlavu i Maskymu, který taky spolknul tabletku. Maska ležela vedle něj. Lia se na něj zadívala. Byl docela hezký. Masky se nezmohl na nic než na "Děkuju".
"Idiote!" vyhrkl na něj Jeff. "Kdyby sis dával větší pozor tak bychom nedopadli takhle."
"Hele nesváděj to na mě!"
"Kluci uklidněte se! Teď musíte hlavně zůstat v klidu. Měla jsem o vás velký strach a opravdu nestojím o to abyste se tady porvali." řekla Lia rázně.
Oba zmlkli.
To už se přiřítili ostatní.
"Jeffe! Jsi v pořádku?" ustrašená Jane si klekla vedle Jeffa.
"Jsem v pohodě. Na Liu a Alice je vždycky spolehnutí." usmál se i přes bolesti Jeff.
Jane Liu vděčně objala. Observer pomáhal s Eyeless Jackem uložit Jeffa do jeho pokoje na postel a Ben s Tobym pomáhali uložit Maskyho. Ještě než se Lia šla do svého pokoje nabít, přišel k ní Hoody a podal jí noviny.
"Vidíš? Už jseš slavná." řekl ironicky.
Lia začala číst.
Zvláštní upozornění pro všechny občany města. Z Laboratoře pro výzkum a vědu utekl experiment B4758 známý jako šestnáctiletá dívka Lia Morganová. Hned den po svém útěku má na svědomí smrt rodiny Garrettových, kteří ji adoptovali a následně poslali do výzkumné laboratoře. Nejspíš je spolčena s ostatními hledanými vrahy, protože sousedi této rodiny byli nalezeni s podřezanými hrdly. Dívka je malé, hubené postavy a má černožluté vlasy. Kdyby ji někdo spatřil, nesnažte se ji chytit a nepřibližujte se k ní! Je životu nebezpečná, protože ovládá elektrické výboje! Naopak kontaktujte místní policii!část 5. Elektrická pomsta: akce

13. srpna 2014 v 18:11 | Lens |  Lia Electra
Jeff vešel do společenské místnosti.
"Tak vážení, dneska nás čeká další hromadná vražda. Pomůžeme Lie se pomstít. Rozhodně k tomu potřebujeme Slendera, Jane a Vailly. Nevíte, kdy se vrátí Agnes?"
"Já jsem tady." ze stínu vyšla nádherná rudovláska v laboratorním plášti. Její oko červeně zářilo. Místo jedné bionické ruky měla ozubené kolo, připomínající motorovou pilu.
"Skvělé, že ses vrátila. Dnes se plánuje jedna vraždící akce a ty nesmíš chybět. Lia se ti bude líbit. Ovládá elektřinu."
"Nemůžu se dočkat, až ji poznám." řekla Agnes a usmála se.
"Dnes odděláme její adoptivní rodiče, kteří ji šoupli do té laboratoře."
"Takže to oni můžou za ty rány na jejím těle?" zeptala se Alice a nevěřícně zakroutila hlavou.
"Kdyby ji tam neposlali, tak by ty rány neměla, takže ano, můžou za to. Ten kdo chce, může jít s námi." obrátil se k ostatním Jeff.
"Já půjdu s vámi." řekla Clockwork.
"Super. Někdo další?"
"Ráda bych šla s vámi, ale mám ještě něco na práci a Sally mi pomůže, že ano, Sally?" zeptala se Alice a podívala se na Sally.
"Když já bych chtěla pomoct Lie Electře." protestovala Sally.
"Můžeš nám pomoct pak při zabíjení pracovníků. Tam budou potřeba všichni." řekl Jeff
"Dobře." usmála se Sally a odhupkala zpátky do kuchyně.
"Opravdu už dneska nikdo nechce jít?"
"Já půjdu." ozval se Masky.
"Fáájn." řekl Jeff otráveně. Od té doby, co se Masky snažil motat kolem Liy, ho neměl moc v lásce. Dokonce se snažil zjistit její minulost.
Otravný komár Masky.
"Dobře, už nás je celkem dost, ale na útok v laboratoři budeme potřebovat všechny, tak se připravte."
"V kolik dneska zaútočíme?" zeptala se Clockwork a začala si čistit nůž od krve.
"V půl dvanácté vyrazíme ze sídla, tak buďte připraveni. Na nikoho se nečeká." řekl Jeff a střelil pohledem po Maskym.
"Jdeme Smile. Půjdeme se projít na vzduch." zavolal na červeného psa, který přestal ožužlávat nějakou kost. Rozběhl se za svým páníčkem. Jeff si prostě potřeboval srovnat myšlenky.
***
"Kuk. Ahoj Lio." do Liina pokoje vešla Vailly.
"Ahoj Vailly." usmála se Lia a posadila.
"Jak je?"
"Je mi fajn. Nemůžu se dočkat na dnešní noc. V kolik vlastně vyrážíme?"
"Jeff řekl, že v půl dvanácté."
"Jeff je tady docela vlivná osoba co?"
"Ani ne. Vlivnější je spíš Slender. I když Jeffa taky všichni respektují. Zabil spoustu lidí."
"A co ty? Jak ses sem vlastně dostala?"
"Kdysi jsem byla úplně normální holka. Chodila jsem do školy jako normální děti. Jen jsem byla hodně přátelská a to mě zničilo." Vailly začala Lie vyprávět příběh o Davidovi, jak ji připravil o oko a jak ho potom zabila.
"Už nikdy nebudu jako dřív. Utekla jsem z domova a našla útočiště tady. Naši si nejspíš myslí, že jsem mrtvá. Nikdy mě nenašli."
"Moje rodina je mrtvá. Možná, že kdyby neumřeli, mohla bych žít normální život."
"Normální? Myslíš, že se svými schopnostmi bys žila normální život?" zasmála se Vailly.
"Máš pravdu. Asi by nebyl úplně normální, ale byla bych šťastná."
"Jak jsi vlastně přišla na ty schopnosti?"
"Já nevím. Měla jsem je už od mala. Opravdu nevím, co se stalo."
"Aha. Víš, Maskymu se docela líbíš. Pořád se na tebe vyptává." změnila téma hovoru a zasmála se.
"Vážně? To je ten kluk s bílou maskou, že?"
"Jo. A Jeffovi se to moc nelíbí. I když má Jane, tak si poslední dobou není ničím jistý."
"Co se mu vlastně stalo?"
"Šikana. Jedna velká šikana od tří kluků." řekla Vailly a začala Lie vyprávět příběh zabijáka Jeffa.
"Z Jeffa se stal šílenec. Nesnášel lidi a miloval krev."
"Stejně nemůžu uvěřit, že se ho jeho vlastní rodiče chtěli pokusit zabít."
"Dostali strach. Strach z vlastního syna. Proto zabil on je a tak si zachránil život. Už mu na ničem nezáleželo a tak zabil i svého bratra."
"Kdyby na něj ti kluci nezaútočili, tak by teď žil normální život. To oni ho změnili na zabijáka."
"Někteří lidé jsou krutí a my se jen mstíme za to, co nám udělali."
"A to všichni tady mají tragickou minulost?"
"Ano, dokonce i ty."
"Jo, je to smutné."
"Nevěš hlavu. Pomsta zase všechno dá do pořádku. Jakmile začneš, tak už nebudeš moct přestat." zasmála se Vailly.
"Jo máš pravdu. Někteří si prostě nezaslouží žít." Lia se zákeřně usmála.
***
Hodiny ve společenké místnosti odbyly půl dvanáctou. Všichni u měli nabroušené nože a chystali se vyrazit na cestu. Agnes si Liu hned oblíbila a Lia ji. Lia obdivovala její ruce a oko a Agnes obdivovala Liiny vlasy, které jiskřily natěšeností.
Už to, že má Lia vlastnosti elektrického křesla, Agnes doslova fascinovalo.
"Všichni připraveni? Vyrážíme! Lio, drž se u Agnes, abys nezapadla do pastí kolem sídla." řekl Jeff, usmál se na Liu a loupl pohledem po Maskym, který z Liy nespouštěl oči.
Vyběhli do lesa a Jeff se ujal vedení.
Suché listí jim křupalo pod nohama a občas přeskočili nějaký pařez nebo větev. Často se ozvalo houkání sovy. Byla krásná noc a měsíc v úplňu jim svítil na cestu. Lia byla ráda, že si na sebe vzala mikinu, protože bylo docela chladno. Dýchala čerstvý noční vzduch a občas se podívala na hvězdy.
Nádherný nový život.
Cesta lesem trvala skoro půl hodiny až nakonec dorazili na kraj města. Světla hvězd vystřídaly světla pouličních lamp. Kroky vraždící skupinky klapaly po chodníku. Po dlouhé době byla Lia mezi lidmi.
"Tak kde bydlí?" zeptal se Jeff a otočil se na Liu.
"Za mnou." zavelela Lia a ujala se vedení.
Město bylo o půlnoci opravdu prázdné.
Přešli několik ulic až zabočili k domku na křižovatce. Lia dala ostatním signál, že to je ten dům a otevřela branku. Všichni se vyhrnuli na zahradu. Přešli k zadním dveřím a Lia zašmátrala rukou v okapu. Našla klíč a odemkla.
Pořád jsou tak blbí.
"Super. Ani nemusíme lézt oknem." zasmál se Jeff.
Vešli do domu, kde všichni tvrdě spali. Jejich poslední noc.
"Fajn Lio. Vraždu necháme na tobě. Jsme tady kdyby se cokoliv zvrtlo. Až budou mrtví tak začneme brát nejdůležitější věci. Dej se do toho."
Lia šla tedy před nimi. Jako první odstraní Amandu a tak šla směrem k jejímu pokoji. Otevřela dveře. Její nevlastní sestra tvrdě spala. Lia si dřepla vedle její postele a chvíli ji sledovala jak spí. Jenže Amanda se probudila.
"Ehm...kdo to je? Lio? Jsi to ty?" rozespale otevřela oči. Lia se jen usmála.
"Přeji ti sladké, elektrické sny, má milá." a dotkla se jejího ramene. Nechala celou svou energii proudit do jejího těla. Amanda ani nestačila vykřiknout. Za pár sekund byla mrtvá.
Já tě naučím krást mi věci a žalovat na mě. Tak to bychom měli.
Lia vstala a šla směrem k ložnici. Její oči zlatě zářily ve tmě. Otevřela dveře a šla nejdřív k otci Amandy. Nechtěla to nijak zdržovat a prostě se dotkla jeho ramene. Když s ním skončila, přišla k jeho ženě a udělala to samé. V manželské posteli ležely dvě seškvařená těla.
Moc se vám nevyplatilo mě posílat do laboratoře. Peníze za život. To je jako upsat se ďáblu. Kdo by věřil, že ďábel má mojí podobu?
Lia vyšla na chodbu a zavolala na ostatní, že už můžou brát, co budou chtít. Podivila se, když zjistila, že si Jane přinesla dvě velké igelitky.
"Lio, můžu si vzít tohle? Moc se mi to líbí." zavolala Jane na Liu. Na krku měla zlatý náhrdelník.
"Jo, klidně si ho ven." Lia vzala ze skříně batoh a nacpala tam notebook, který byl na pracovním stole. Někde tady musí být klíčky od trezoru. Nakonec je našla na velké skříni. Šla s nimi do kuchyně, kde Jeff cpal do tašky jídlo z lednice. Trezor byl hned za lednicí. Otevřela ho a zamávala bankovkami nad hlavou. Vailly užasle hvízdla a začala Lie pomáhat je cpát do batohu. Lia věděla, že bývalí majitelé domu nikdy nechodili do banky, ale že si všechny své úspory nechávali v trezoru. Za chvilku byl batoh plný peněz.
"Máte všechno? Padáme odsud."
"Ještě chvilku počkej." zavolala Lia a utekla do garáže. Za chvilku se vrátila a v ruce držela skate.
"K čemu ti to bude v lese?"
"Je jasný, že už na něm nebudu jezdit, ale tady ho nenechám. Dostala jsem ho od táty k narozeninám, tak prostě půjde se mnou." řekla Lia rozhodným hlasem.
Vyšli ven před dům a zjistili, že před nimi stojí zelené terénní auto. Před ním stáli Slender, Masky a Agnes.
"Kde jste to proboha vzali?"
"Vedle jsme zabili sousedy a štípli jsme jim klíčky od tohohle krasavce. Nastupte si." řekla Agnes s úsměvem.
Auto opravdu prokličkovalo mezi stromy a řítilo se směrem s sídlu. První část pomsty měli za sebou. Lia cítila úspěch z dobře vykonané práce a nemohla se dočkat, až si dá horkou vanu.

část 4. Elektrická pomsta: plán

10. srpna 2014 v 22:19 | Lens |  Lia Electra
Jeff se zasavil u dveří, které měly vést do jejího pokoje. Otevřel je.
"Až po tobě." řekl s úsměvem.
Lia vešla a Jeff vešel za ní. Měl pravdu. Tento pokoj byl mnohem lepší než ten, ve kterém se probudila nabitá a s ošetřenými ranami. Pokoj měl šedivý koberec a dokonce měl i balkon. V pokoji byla velká skříň, postel, psací stůl se židlí, a spoustu poliček. Také tam byly ještě dvě malé skříňky se šuplíky a okna byla zatažená černými závěsy. Zdi byly nabarveny na tmavě červeno a nepadala z nich omítka.
"Jak se ti líbí?" zeptal se Jeff, který se koukal na Liu, jak si prohlíží svůj pokoj.
"Je moc hezký." řekla Lia a zamyslela se. Svůj vlastní pokoj měla naposledy, když byli její rodiče na živu. Pak se v děcáku o pokoj dělila s ostatními dětmi a to, co dostala za pokoj u adoptivních rodičů, se nedalo říkat pokoj, ale spíš komora. Jako kdyby jí právě začal nový život. Tohle je její nová rodina.
Otočila se na Jeffa a objala ho. Jeff byl z toho překvapený, ale Lia jenom řekla: "Děkuju, žes mě v lese našel a málem zabil. Děkuju, žes mi umožnil znovu žít. Mockrát ti děkuju."
"Nemáš vůbec zač. Prostě pomáháme creepám v nouzi." snažil se odlehčit situaci, protože na tohle nebyl moc zvyklý.
Lia Jeffa pustila a začala si vybalovat své věci z tašek, které tam přinesla Alice. Jeff ji přitom pozoroval. Až potom si Lia všimla, že jsou v jejím pokoji ještě jedny dveře.
"Kam vedou?" ukázala na dveře a tázavě se na Jeffa podívala.
"Tak se koukni." řekl Jeff pobaveně.
Lia dveře otevřela a zjistila že vedou do koupelny. Do krásné koupelny ve viktoriánském stylu. Byla tam vana, umyvadlo se zrcadlem a samozřejmě záchod. Lia se lekla, když zjistila že Jeff stojí přímo za ní a skoro jí dýchá na krk.
"Taky se ti líbí?"
"Je nádherná."
"Jen tak pro informaci, Eyeless Jack v té své skladuje ledviny a jiné lidské vnitřnosti." řekl Jeff a zasmál se.
"Musels to zkazit?" řekla Lia lehce naštvaně a dloubla do Jeffa prstem.
I když to byla jen malá rána, Jeff ucukl.
"Hele, nech toho nebo na tebe vytáhnu nůž." a vyplázl na Liu jazyk.
"Na tvém místě bych to nědělala nebo snad nevíš, že kov vede elektřinu?" řekla Lia a zlomyslně se usmála.
"Tak jo. Vzdávám se. Teď si na chvilku sedni. Potřebuju s tebou něco probrat." a ukázal na postel.
Lia si na ni sedla a Jeff si sedl vedle ní.
"Kolik lidí chceš vlastně připravit o život?"
"Adoptivní rodiče, nevlastní sestru a všechny pracovníky z laboratoře."
"To máš docela velký cíl. Ale to je jedině dobře. Navrhuju abychom rodiče plus sestru zabili někdy v noci. Rozhodně ti pomůžeme. Navíc potřebujeme nějaké věci a jídlo, tak bychom to tam mohli čórnout. S laboratorními pracovníky to bude horší. Ty budeme muset zabít někdy večer před zavíračkou. Bylo by dobré, kdybys uměla pohledem zabíjet na dálku."
"To jsem zkoušela a ještě mi to moc nejde. Ještě musím nějak trénovat. Ale líbí se mi tvůj způsob plánování."
"Moment... ty opravdu umíš zabíjet pohledem? Nebo jsi to aspoň zkoušela?" Jeff byl úplně na větvi.
"Jo, ale jenom na malých objektech, jako jsou třeba vosy. Větší si zatím netroufnu". řekla Lia a nesměle se usmála.
"Co mi ještě řekneš? Že umíš taky ovládat blesky nebo..."
"Jo, to taky umím."
"Je vůbec něco, co ty neumíš?"
"Pokud jde o elektřinu tak umím všechno." řekla Lia hrdě.
"Čím mě ještě překvapíš?"
"Na to si musíš počkat." a záludně se usmála.
"Ty jsi vážně to nejlepší, co nás mohlo potkat." řekl Jeff a pořád na ni nevěřícně civěl.
Lia jen pokrčila rameny. Měla Jeffa čím dál radši, ale věděla že on má Jane. A Jane je její kamarádka. Tohle by bylo proti jejím zásadám.
"Kdy se to rozhodneme uskutečnit?"
"Nejdřív zlikvidujeme tu tvojí falešnou rodinku. To nebude až tak velký problém. Ale na ty pracovníky se musíme hodně připravit, protože je nenapadneme v noci, ale večer. Ty necháme na později. Teď je přesně půl šešté. Rodinku můžeme klidně oddělat ještě dnes v noci. Řeknu Jane, Slenderovi a Vailly...a možná ještě Agnes, jestli se dneska objeví. Vlastně ten, kdo bude chtít, tak může jít s námi."
"Agnes? Kdo je Agnes?"
"S ní se ještě musíš seznámit. Myslím, že přijde ještě dnes večer. Bude se nám hodit, hlavně její laserové oko."
"Páni, skoro se na tuhle akci začínám těšit."
"Bylo by dobré, kdyby ses moc nevybíjela, tak radši zůstaň tady v klidu, ano? Já to proberu s ostatními."
"Máš pravdu. Musím odpočívat." vděčně se na Jeffa usmála a lehla si na postel.
"Tak jo. Okolo jedenácté se stavím. Buď připravená. Zatím ahoj a pořádně si odpočiň. V noci to bude velké." řekl Jeff odešel z místnosti a zavřel za sebou dveře. Lia se zadívala do stropu.
Už se nemůžu dočkat.
***
Jeff odcházel od Lii se zvláštními pocity. Lia mu byla sympatická a věděl, že má neuvěřitelnou moc. Vzpoměl si ale na Jane a věděl, že by to nebylo správné. Lia se mu líbila, ale Jane opustit prostě nemohl. Stejně tak by nejspíš nesnesl pohled na Liu s jiným klukem.
Je to holt zamotané.
Zabočil za roh chodby, když málem vrazil do Maskyho.
"Ehm... no... ahoj Jeffe. Nevíš, kde je Lia?"
"Právě odpočívá. Nejspíš bys ji neměl rušit. Dneska v noci se půjde do akce, tak musí být připravená."
"Aha... no tak ji navštívím jindy. Chtěl jsem se s ní líp seznámit, ale jak říkáš, nebudu ji rušit. Tak zatím Jeffe." a odešel pryč.
Jeff Maskyho chvíli pozoroval.
Nejspíš nejsem jediný, komu se Lia líbí.
Musí nějak Liu dostat z hlavy. Šel za Jane, aby jí řekl, jak moc ji má rád.

část 3. Jedna z mnoha creep

6. srpna 2014 v 15:30 | Lens |  Lia Electra
Jeff ji vedl po točitých schodech tmavou chodbou a cestou si potěšeně pískal. Podrážky tenisek ji klapaly po schodech. Vnímala ten zvuk a sem tam viděla na stěně nějakou tu pavučinu. Došli k masivním dveřím, které zakončily chodbu. Jeff se na ni podíval a otevřel dveře. Oba vstoupili do velké společenské místnosti, kde byly stolky, křesílka a v rohu byl dokonce i bar. Lie se naskytl opravdu zvláštní pohled. Všichni co tam seděli, byli něčím originální. Nejvíc vzhledově. Všichni se otočili směrem k ní.
"Tak lidi, chtěl bych vám představit dalšího člena naší skupiny. Jmenuje se Lia a teď se všichni držte! Tahle holka dokáže dotekem zabíjet lidi!"
Místností se rozlehlo šeptání a obdivné mručení.
"Tak ať teda předvede, co v ní je." ozvalo se z rohu a ze stínu vystoupil kluk v modré masce s prázdnýma očima.
"To je Eyeless Jack. Nevšímej si ho." zabručel Jeff, ale to bylo trochu pozdě.
Lia nesnášela, když někdo pochyboval o jejích schopnostech. Z vlasů a z konečků prstů jí začali lítat jiskry a její oči dostaly zlatou barvu. Nenávistně se zadívala na Jacka, který začal vyplašeně couvat. Všichni na Liu obdivně zírali.
"Dobře, dobře jen klid. Už jsi mě přesvědčila!" vyhrkl Jack rychle.
"Kámo, ta je schopná tě zabít za pár sekund!"
"Páni, to je fakt něco!"
"Kde asi tu schopnost vzala?"
"Neuvěřitelné!"
Lia způsobila neuvěřitelný rozruch v celé místnosti. Nevypadalo že by se někdo z nich naštval. Naopak všichni byli nadšení.
"Vítej mezi námi. Já jsem Jane." řekla s úsměvem dívka, kterou Lia viděla v lese.
Potom k ní přišla dívka, která na sobě měla modré šaty a zástěru s fleky od krve. V ruce držela sekáček na maso.
"Ahoj, já jsem Alice. Vydezinfikovala a obvázala jsem ti ty rány na nohou, když si spala. Pak jsem si všimla toho obojku, co máš na krku, tak jsem ho zapojila do zásuvky. Jsi vážně zvláštní." zasmála se Alice.
Až teď si Lia všimla, že má obě rány ošetřené. Vděčně se na Alice usmála.
"Když jsi v tom lese omdlela, Slender tě vzal do náruče a já s Jeffem jsme vzali tvé věci. Nejsi první, koho sem Slender přivedl. Před tebou ještě přivedl třeba támhle Tobyho." řekla Jane a ukázala na kluka, který šel trhanými pohyby ke Slendrovi, který se díval jejím směrem.
Pokud bylo u Jeffa težké poznat jeho náladu, tak u Slendermana to bylo ještě težší. Všiml si, že se na něho Lia dívá a tak jí zamával svými dlouhými, hubenými prsty. Lia se usmávala a taky mu zamávala. Bytosti, která jí vlastně zachránila život.
Potom ucítila, že jí něco tahá za tričko. Byla to holčička v růžových šatech a v ruce držela medvídka. Měla dlouhé, hnědé vlasy a Lia ji odhadovala něco kolem devíti let.
"Ahoj, já jsem Sally a tohle je Charlie." řekla holčička a ukázala na svého medvídka.
"Máš opravdu krásného méďu. Já jsem Lia a moc ráda tě poznávám, Sally."
"Lia? Hezké jméno, ale samotné je trochu nudné. Podle mě bys měla mít ještě nějaké speciální."
"Hm.. možná máš pravdu. Co bys navrhovala?"
"Líbí se mi ty jiskry a to jak ovládáš elektřinu. Co takhle Lia Electra?" řekla Sally a nadšeně se usmála.
Lia si několikrát to jméno řekla v duchu. Bylo to originální a líbilo se jí to. Přesně tohle jméno ji vystihuje.
"Výborně Sally. To je perfektní jméno. Máš skvělé nápady." usmála se Lia.
Sally měla radost, že se Lie jméno líbí a tak poskakovala po místnosti a zpívala si: "To je Lia Electra. Dokáže ovládat jiskry. Barevné, barevné jiskry a bude si se mnou hrát." pak se otočila na Liu "že ano?"
"To víš, že si s tebou budu hrát. A s Charliem taky."
"Charlie říká, že tě má rád."
"Tak mu řekni, že já jeho taky." a podrbala Sally na hlavě.
To už k nim přišla Jane.
"Á, už ses seznámila se Sally. To je prima. Musím tě ještě seznámit s ostatními. Sally, co kdybys zašla pomoct Alice v kuchyni? Jack si poručil smažené ledviny a tak je tam Alice krájí."
"Dobře, půjdu jí pomoct. Pojď Charlie." a odskákala s medvídkem do kuchyně.
"Tak malá a už vraždí?" ptala se Lia Jane.
"Ano, je z nás nejmladší. Možná časem pochopíš, že ten její medvěd není jen tak obyčejný. Teď tě ale chci seznámit s Laughing Jackem." a vedla Liu ke stolku.
To, co Lia uviděla, připomínalo černobílého klauna se špičatým nosem, který mastil karty s dívkou, která mu byla velmi podobná. Kdy ji Jack uviděl, odložil karty.
"Tak ty jsi ta Lia Electra? Sally nebylo možné přeslechnout." zasmál se. "Já jsem Laughing Jack a tohle je Laughing Jill." a ukázal na dívku se špičatým nosem, která se na Liu přátelsky usmála.
"Když zrovna nevraždíme děti, tak hrajeme karty nebo jiné stolní hry. Nějak se zabavit musíme." řekla Jill a pokrčila rameny.
Lia už se chtěla zeptat, proč zrovna děti, když v tom se kolem ní mihl červený pes s vyceněnými zuby. V hubě držel něco, připomínající lidské stehno. Jane se zasmála.
"Tohle je Smile. Je to pes Jeffa. Lidi by zabíjel, ale s náma se mazlí a nechá se hladit."
Smile upustil stehno na zem a otřel se Lie o nohu.
"Neboj se a pohlaď si ho. " vybídla ji Jane.
Lia sebrala odvahu a pohladila to zubaté monstrum po hlavě. Smile zavřel oči a vděčně olízl Lie ruku.
"Vidíš? Má tě rád." řekla Jane a podrbala Smileho na zádech.
"Máte tady ještě jiná zvířata?"
"Ano, ještě pana Widemoutha. To je něco jako kočka. A pak ještě tamty dva u dveří. Ti do zvířat nemají daleko."
Lia se pozorně podívala a viděla dva zombie-mumie, kteří leželi na zemi a údajně hlídali dveře.
"Ten nalevo je The Rake. Má za úkol děsit lidi a většinou jim přináší smůlu. Ten vpravo je o něco inteligentnější. To je BoB a ten už vraždí." řekla Jane ledabile.
Lia z tohohle světa byla úplně unešená. Tolik zvláštních bytostí. Tolik masových vrahů na jednom místě.
"Musím si něco zařídit. Zatím ještě můžeš navštívit támhle Bena." řekla Jane a odešla pryč.
Lia se podívala na zvláštního elfíka za počítačem. Přišla k němu.
"Ahoj, co to děláš?" zeptala se a koukla Benovi přes rameno.
"Zavirovávám počítače lidí přes ten svůj. To je moje práce. Lidi vidí moji postavu kdykoliv zapnou svůj počítač až z toho pak zešílí." řekl Ben aniž by odtrhnul zrak od obrazovky.
"To je skvělé. Víš já se v technice docela vyznám. Ovládám elektřinu víš?" řekla Lia a zákeřně se usmála.
"Vážně?" to už Bena zaujalo a podíval se na Liu.
"Já jsem Ben Drowned a ty budeš ta nová, že jo? Lia?"
"Přesně tak."
"Víš, několikrát mi počítač kleknul a už nevím co s tím. Dokázala bys ho pak někdy nějak opravit?"
"Jasně, v opravování elektroniky jsem dobrá." zasmála se.
"Skvělý! Teď mi zatím počítač jede, ale až klekne tak tě zavolám jo?"
"Kdykoliv budeš chtít."
A tak se Lia postupně seznámila se všemi creepami. S Annie Dolly, s Hoodym, s Maskym, s Vailly, s Puppeteerem, s Observerem, s Clockwork a s Lost Silverem.
Když už měla dost seznamování, Jeff si ji zavolal na slovíčko.
"Vidím že už znáš všechny. Vlastně skoro všechny. Teď půjdeme do tvého pokoje. Máš pokoj hned vedle Jane a Alice ti už tam přenesla věci, aby ses zabydlela. Navíc potřebujeme probrat strategii tvé pomsty." řekl Jeff a vedl Liu jinými dveřmi po jiných točitých schodech.
Tenhle dům je jak bludiště.