část 6. Znovu v laboratoři

20. srpna 2014 v 20:48 | Lens |  Lia Electra
Když se Lia probudila, skrz černé závěsy prosvítalo ranní slunce. Zívla a odpojila nabíječku. Na sobě měla tričko velikosti L a volné kraťasy. Šla do koupelny umít si vlasy, dát se trochu do kupy a když si na sebe oblékla své obvyklé oblečení (černé tričko a vyhrnuté kalhoty), sešla dolů do kuchyně za ostatními.
"Dobré ráno, Lio. Vstala jsi docela brzo. Ostatní po té včerejší akci ještě spí." přivítala ji Alice a servírovala na stůl sendviče.
Lia se podívala na hodiny a zjistila, že je půl deváté.
"Dobré ráno, Alice." řekla rozespale a usmála se. Udiveně se podívala na stůl a viděla tam úplně normální snídani. Tak trochu si myslela, že tam bude spíš nějaká paštika z lidských jater, ale tohle ji mile překvapilo.
"Posaď se a dej si něco. Doufám, že jíš normální stravu, že třeba nejíš nějaké besky a výboje." zasmála se Alice a dala na stůl talíř se šunkou.
"Ne, tak divná zase nejsem." řekla se smíchem Lia a už se ládovala prvním sendvičem. Alice jí připravila sklenici pomerančového džusu.
"Co budeš dneska dělat?" zeptala se Liy při nalévání.
"Trénovat. Není tady v okolí nějaké vosí hnízdo?"
"Je hned za sídlem. Slender ho měl dávno shodit, ale k tvému štěstí tam pořád visí."
"Skvělé. Hned po snídani začnu." a vzala si ještě jeden sendvič.
Po zubní hygieně se vydala směrem za sídlo. Alice měla pravdu. Pod střechou bylo velké vosí hnízdo a bzučelo tam opravdu hodně vos.
Tak jde se na to.
Lia zaostřila na první vosu a ta hned sletěla k zemi. Z jejího rozškvařeného tělíčka se ještě kouřilo.
Výborně.
Zaostřila na další, která dopadla jako její předchůdkyně. A takhle skončilo asi patnáct vos. Byla tak zabraná do trénování, že si vůbec nevšimla, že za ní někdo stojí.
"Ahoj Lio."
Lia se tak lekla, že místo vosy zasáhla celé hnízdo, které z bouchnutím spadlo na zem. Žádná vosa už z něho nevylétla.
"Fakt skvělý. Jak teď mám podle tebe trénovat?!" otočila se naštvaně na Jeffa, který mezitím vyprsknul smíchy.
"Skvělé přivítání po ránu. Co takhle zkusit něco většího?"
"Co by sis pod tím představoval?"
"Třeba kance. Eyeless Jack je chodí lovit, protože jejich vnitřnosti jsou podobné lidským, obzvlášť srdce. Navíc bys mu zabitým kancem po ránu udělala radost." usmál se Jeff.
"A kde ho mám asi tak najít, ty pátrači lesní zvěře?"
"Pojď za mnou. Smile vyčmuchá všechno a mezitím tě seznámím s pastmi. Pokud tvůj trénink půjde dobře, tak můžeme zaútočit na laboratoř ještě dnes v osm před zavíračkou. Se Slendrem jsme o tom u snídaně diskutovali." řekl Jeff ledabyle a písknul na Smileho.
"Musíme si ale dát pozor. Mají laserové pistole." řekla Lia a ustaraně se podívala na Jeffa.
"Copak si myslíš, že jsme nějací amatéři? Všechno se zvládne, uvidíš." a objal Liu kolem ramen. Lia cítila, jak jí začínají hořet tváře. Když Smile přiběhl, tak ji pustil a odkašlal si.
"Tak fajn... ehm... půjdeme." a optimisticky se na ni usmál.
"Tak Smile, hledej kance, ale nelov ho." řekl Jeff psovi, který rázem začal větřit. Pak se rozeběhl směrem do lesa s Liou a Jeffem v patách. Oba museli být dost rychlí aby Smilemu stačili. Běželi okolo pastí a tak Lia věděla, kde která past leží. Najednou Smile prudce zastavil a přikrčil se. Jeff a Lia se schovali za křoví. Před nimi stál kanec a žral bukvice. Jeff pobídl tiše Liu, ať ho zkusí zabít a celou dobu jí dýchal za krk. Lia zaostřila, ale v tom kance něco vyděsilo a rozeběhl se. Lia vyběhla za ním. Když chtěl vběhnou za zatáčku, zaostřila a kanec padl mrtvý k zemi.
"Výborný. Cíl byl docela pohyblivý, ale i to jsi zvládla. Myslím, že zautočíme ještě dneska, než vypadneš ze cviku." a dloubl Liu přátelsky do ramene. Lia namířila prstem mezi stromy a vyslala jiskru. Na zem spadl mrtvý havran.
"Jsi připravená. V laboratoři jim ještě ukážeme!"
***
Lia si hrála se Sally a s Charliem, když hodiny odbyly půl osmou. Jeff, který ležel na gauči se protáhl a vstal.
"Tak vyrážíme! Doufám, že jste všichni připravení. Tohle nebude vůbec jednoduché. Lost Silvere, ty budeš muset nejspíš zůstat tady a hlídat sídlo. Kluk bez končetin nám bude docela k ničemu."
"Jako vždycky." vzdychl Lost Silver, který seděl na křesle v rohu místnosti.
"Nebuť smutný. Až se vrátíme, tak ti budu všechno vyprávět." řekla Lia Silverovi a usmála se na něj.
Silver jí úsměv opětoval. Jeff se na Liu podíval. Opravdu ji všichni měli rádi. Měla v sobě takové vzláštní kouzlo.
Sally nadšeně vyskočila a doběhla si pro nůž.
"Opravdu ji chceš vzít s námi?" podívala se Lia na Jeffa s obavami.
"Ano. Ještě jsi ji totiž neviděla v akci." a povzbudivě se na Liu usmál.
"Mohla bys ještě prosím dojít pro Laughing Jacka? Nejspíš je ve svém pokoji."
"Kde přesně?"
"Chodbou v levo, páté dveře."
"Fajn, jdu pro něho."
Lia se vydala chodbou a našla páté dveře, na kterých byly nalepeny černobílé konfety a stužky. Nebylo pochyb, že to jsou ty správné. Lia zaklepala a když nikdo neotevíral, vešla dovnitř. V pokoji byla tma a tak rozsvítila světlo u dveří. Rázem ale spatřila něco neuvěřitelného. Když rozsvítila světlo, jakoby oživila černobílý zábavní park uvnitř místnosti. Kolotoče se začaly točit, horská dráha se rozjela, houpačky se houpaly, nafoukl se skákací hrad a hrála pouťová hudba.
Náhle uslyšela smích.
"Lio! Vítej v mém království zábavy!"
Na kolotoči, na černobílém, dřevěném koni seděl Laughing Jack a smál se na celé kolo.
"Jacku? Jenom jsem ti přišla říct, že už je čas vyrazit."
"Máš pravdu, málem bych zapomněl." řekl zklamaně Laughing Jack "Ale kdyby ses chtěla pobavit, můj park je vždycky otevřený." seskočil z koně, zhasnul světlo a šel za Liou k ostatním.
"Tak už jsme konečně všichni." vydechl Jeff, když je spatřil a všichni vyrazili na cestu.
***
Došli k šedé, vysoké budově známé jako Laboratoř pro výzkum a vědu. Bylo těsně před zavíračkou a tak tam byli ještě všichni pracovníci.
"Jde se na to." řekla Agnes a rozřízla ozubeným kotoučem dveře, které s žuchnutím spadly. Když se usadil prach. Všichni lidé v recepci zírali na skupinku zabijáků s Liou v čele. Najednou nastal příšený zmatek. Lia toho využila a vykřikla: "Nikoho nešetřete a všechny je zabijte!"
Vyřítili se dovnitř a začali mrštně všechny zabíjet. Než se stačili lidi rozkoukat, už měli podřezaná hrdla. Lia se podívala na Sally. Ta malá holčička byla rychlejší než zajíc a už zabila sedm lidí. Lia na nic nečekala a tak střílela jiskry a zaostřovala.
Spustil se alarm a dovnitř vběhli pracovníci v laboratorních pláštích. Každý držel v ruce laserovou pistoli a začali střílet.
"Bacha na lasery!" křikla na ostatní Lia a uhýbala paprskům.
Jeden pracovním na ni namířil, ale v tu ránu se za ním objevil Hoody a podřízl mu hrdlo. To samé dělal i Jeff. Slender začal pracovníky trhat vedví. Rake je trhal svými drápy. Agnes spustila kotouč a začala jim řezat hlavy. Všude stříkala krev a byl slyšet nářek pracovníků. Najednou Lia uslyšela nářek, který znala. Otočila se a spatřila Maskyho na kolenou jak se chytá za rameno. Zasáhli ho. Okamžitě střelila jiskru po pracovníkovi, který to udělal a ten padl mrtvý k zemi. Přiběhla ke sténajícímu Maskymu.
"Bolí to moc? Měl sis dávat pozor." řekla ustaraně.
Jeff, který se otočil na Liu a chvilku ji sledoval, vzápětí schytal laserem do ruky. Zaječel bolestí.
"Jeffe!" vykřikla Jane zoufale.
Lia se podívala jeho směrem a cítila, že se jim to začíná vymikat z rukou. Hodně pracovníků už ale bylo naštěstí zavražděno a tak jich zbylo jen sedm. O ně se postarali ostatní. Žádný z pracovníků se dneska nevrátí domů ke svým rodinám. Najednou bylo ticho. I alarm přestal houkat a byl slyšet jenom tichý nářek Jeffa a Maskyho.
"Musíme je vzít domů! IHNED!" Lia pomalu propadala panice.
Slenderman vzal Jeffa do náruče a pospíchal k východu. Jaké bylo jejich překvapení, když před laboratoří uviděli své terénní auto a za volantem seděl Bloody Painter.
"Lost Silver mi řekl, kde jste a tak jsem si myslel, že by se vám tohle mohlo hodit." a ukázal na auto.
"Paintere! Přijel jsi opravdu v pravou chvíli!" vykřikla Alice a pomáhala do vozu naložit Maskyho a Jeffa.
"Ty a Alice jeďte s ním napřed. My vás doběhneme." řekl Slender Lie, která už naskočila do auta vedle Alice. Lia cítila, že se vybíjí, ale teď nehodlala omdlít.
"Já musím jet s nimi! Jeff mě potřebuje!" vykřikla Jane a z černých očí se jí kutálely slzy.
"Ale do auta už se nevejdeš." namítl Slender "Lia a Alice to zvládnou."
"Věř mi Jane." hlesla Lia a podívala se na ni.
Jane vzdychla. "Buďte opatrní."
Lia kývla. To už Painter nastartoval auto a jel do lesa směrem k sídlu.
***
Jeff a Masky byli stabilizovaní. Hned po příjezdu je vyložily Lia a Alice na matrace a začaly jim vyndávat ohořelou tkáň chirurgickými nástroji. Vydezinfikovaly jim rány a začaly je obvazovat. Rány nebyly příliš hluboké a tak všechno záviselo na dobré regeneraci.
Najednou se Jeff probral. "Lia...kde je Lia?"
"Jsem tady, neboj se." a chytla ho za ruku. Alice zatím přinesla prášky proti bolesti a tak Lia Jeffovi opartně zvedla hlavu a řekla mu, aby je spolknul. Jeff si vložil malý prášek do úst a zapil ho vodou. Lia zvedla hlavu i Maskymu, který taky spolknul tabletku. Maska ležela vedle něj. Lia se na něj zadívala. Byl docela hezký. Masky se nezmohl na nic než na "Děkuju".
"Idiote!" vyhrkl na něj Jeff. "Kdyby sis dával větší pozor tak bychom nedopadli takhle."
"Hele nesváděj to na mě!"
"Kluci uklidněte se! Teď musíte hlavně zůstat v klidu. Měla jsem o vás velký strach a opravdu nestojím o to abyste se tady porvali." řekla Lia rázně.
Oba zmlkli.
To už se přiřítili ostatní.
"Jeffe! Jsi v pořádku?" ustrašená Jane si klekla vedle Jeffa.
"Jsem v pohodě. Na Liu a Alice je vždycky spolehnutí." usmál se i přes bolesti Jeff.
Jane Liu vděčně objala. Observer pomáhal s Eyeless Jackem uložit Jeffa do jeho pokoje na postel a Ben s Tobym pomáhali uložit Maskyho. Ještě než se Lia šla do svého pokoje nabít, přišel k ní Hoody a podal jí noviny.
"Vidíš? Už jseš slavná." řekl ironicky.
Lia začala číst.
Zvláštní upozornění pro všechny občany města. Z Laboratoře pro výzkum a vědu utekl experiment B4758 známý jako šestnáctiletá dívka Lia Morganová. Hned den po svém útěku má na svědomí smrt rodiny Garrettových, kteří ji adoptovali a následně poslali do výzkumné laboratoře. Nejspíš je spolčena s ostatními hledanými vrahy, protože sousedi této rodiny byli nalezeni s podřezanými hrdly. Dívka je malé, hubené postavy a má černožluté vlasy. Kdyby ji někdo spatřil, nesnažte se ji chytit a nepřibližujte se k ní! Je životu nebezpečná, protože ovládá elektrické výboje! Naopak kontaktujte místní policii!


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 funnyfreak funnyfreak | 27. srpna 2014 v 23:09 | Reagovat

Wow! Strašně super :3

2 Eyeless Jackie Eyeless Jackie | Web | 1. září 2014 v 12:32 | Reagovat

MEGAHUSTĚBRUTÁLNĚ ÚŽASNÝ! :3

3 newcreepy newcreepy | 6. září 2014 v 20:33 | Reagovat

děkujůů :3

4 Heriet Heriet | E-mail | 16. září 2014 v 20:02 | Reagovat

Co bych to byla za čtenáře, abych i za tento díl nepoděkovala :-)

5 newcreepy newcreepy | 19. září 2014 v 20:56 | Reagovat

děkuju vám všem, kteří to čtete :3 alespoň vím že mám psát dál :33

6 Little Bad Princess Little Bad Princess | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 22:12 | Reagovat

Omg! X3 ty píšeš hrozně super! Jen tak dál *žere každý slovo* x3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama