Listopad 2015

část 12. Bratři Woodsovi: nenávist

27. listopadu 2015 v 10:24 | Lens |  Lia Electra
Nikdo nebyl schopen slova. Až nakonec neznámý prolomil to hluboké ticho.
"Hledal jsem tě, bratře... a nakonec jsi za mnou přišel sám. Ušetřil jsi mi práci."
"Jak to, že žiješ?! Vždyť jsem tě zabil!" vykřikl Jeff vyděšeně, který tomu vůbec nemohl uvěřit. I Lia a ostatní byli zmateni. Nechtělo se jim věřit, že by se Jeff pokusil zabít svého bratra.
"Jen co jsi utekl, přijela sanitka. Lékaři mě zachránili na poslední chvíli. Minul jsi nožem mé srdce o 2 centimetry." řekl Liu s ledovým klidem. "Teď se konečně můžu pomstít za ty roky strávené v psychiatrické léčebně a za své rodiče... za naše rodiče!" a s těmi slovy vystartoval s nožem na Jeffa.
Lia, která byla mezi nimi, stihla jen taktak uskočit. Pak všechno proběhlo hrozně rychle. Začala bitka a nikdo nevěděl, co má dělat. Lia začala být nervózní. Chtěla něco udělat, ale nevěděla co. Svrběly jí konečky prstů, ze kterých létaly malé jiskřičky. Natáhla pravou ruku nad sebe a vyslala z dlaně blesk, který trefil mrak nad nimi. Z mraku vyšlehl ještě větší blesk a srazil se se stromem, který se s duněním skácel. Bratři se přestali prát a udiveně sledovali strom, který spadl těsně vedle nich. Liiny oči zezlátly a hrdě zamířila k bratrům.
"Ještě než tady někdo někoho zabije, mělo by se spoustu věcí vysvětlit. Myslím, že naše procházka dneska končí. Jdeme domů. Všichni!" pronesla ledovým hlasem a obrátila se na Lia, kterého si změřila pohledem.
Oba dva po sobě hodili vražedný pohled, ale zamířili za Liou. Cestou domů nikdo nemluvil. Všichni byli zmatení.
***
"Čau lidi! Jaká byla procházka?" zeptal se Bloody Painter, který zvedl oči od svého blogu na kreslení. "Á.. máte s sebou nováčka?"
"Dá se to tak říct." hlesla Clockwork a ušklíbla se.
"Je to Jeffův bráška!" vypískla Sally a roztančila se po místnosti.
Tentokrát se na nově příchozího podívali všichni.
"Páni, tak to jsem fakt nečekal." řekl Ben pobaveně od počítače.
"To je vás jako tady víc? Vy jste taky zavraždili své rodiny a příbuzné?!" vyprskl Liu naštvaně.
"Uklidni se, frajere. My všichni nejsme úplně stejní!" obořil se na něj Eyeless Jack.
"A ty! Málem jsi mě zasáhla tím stromem! Příště se nepleť do soukromých věcí." křikl a obrátil se zlostným pohledem na Liu.
"Kdybych nezasáhla, tak byste se oba rozmašírovali na kuřecí nudle! Nic lepšího mě nenapadlo. Sorry." řekla Lia ironicky a povyráhla pravé obočí.
"TAK SE VŠICHNI UKLIDNĚTE!" zakřičela Alice, která byla celou dobu zticha. "A ty si sedni do křesla!" ukázala na Lia.
"Ale..."
"HNED!"
Teď už Liu nic nenamítal a naštvaně si sedl do černého koženého křesla ve společenské místnosti. Všichni si stoupli nebo posadili proti němu.
"Tak a teď mi řekni, co čekáš od smrti svého bratra? Že se tvé duši uleví? Že by byli tvoji rodiče šťastní? Že pak už budeš moct v klidu zemřít? Tak já ti něco řeknu. Všichni toužíme po pomstě. Je to lidské. Ale pomsta nás neučiní šťastnými. Jenom nás svazuje a my se stáváme jejími služebníky. Když to uděláš, tak už svůj čin nemůžeš vrátit zpátky. A je jen na tobě, jak se s tím vším vypořádáš. Smrtí Jeffa nic nezměníš, jenom se akorát změníš v to, čím se stal on."
Lia nikdy neslyšela Alice mluvit tak vážně. S úžasem na ni hleděla.
Liu se otočil na Jeffa, ale ten jen uhnul pohledem.
"Já už se stal tím, čím je on. Zabíjel jsem lidi a představoval jsi, že je to on. Vážně bych měl od svého plánu odejít, když jsem ho už našel?" řekl Liu a zamyšleně se díval na zem.
"Nebudeš ani mít šanci ho zabít, protože my všichni stojíme na jeho straně." řekl výhružně Hoody a ostatní souhlasně zamručeli.
"Navíc je Jeff duševně nemocný. Ta bitka na oslavě v něm zanechala strašný následky." řekla Lia klidně a přistoupila k němu. "Je nám všem jasný, že mu to nejspíš neodpustíš, ale jak vidíš tak mi ti nedovolíme ho zabít, protože co je minulost, to je minulost." řekla Lia a pohlédla mu do zelených očí. Liu jí pohled opětoval.
"Přežívám jenom z touhy po pomstě, kterou nakonec ani neuskutečním.. Pořád je to můj bratr. I když udělal něco, co se neodpouští. A teď ani nemám kam jít. Nemám domov. Jenom tu polorozpadlou chatrč. Nejspíš se tam asi vrátím." řekl Liu a zvedl se z křesla.
"Co kdybys zůstal s námi?" zeptal se Slendy, který celou dobu stál u dveří a sledoval dění před sebou. Teprve teď si ho všichni všimli.
"Já nevím. Nechci vás obtěžovat."
"Zatím nás neobtěžuješ." řekla Lia s úsměvem. Liu jí byl sympatický a měl takové své kouzlo. Nechtěla ho posílat zpátky do lesa.
Jeff uhnul pohledem. Nemyslel si, že jeho bratr žije. Měl teď z toho všeho smíšené pocity.
"Pokud si tady někdo nepřeje, abych zůstal, klidně můžu odejít." namítl Liu a podíval se na Jeffa.
"To je v pohodě... Můžeš tu zůstat s námi." řekl Jeff s pohledem přilepeným k zemi.

***
"Takže tohle jsou neobydlené pokoje. Můžeš si vybrat, který chceš." řekla Lia nadšeně a otočila se na Homicidal Lia, který stál za ní. Byla ráda, že je to tentokrát ona, která přiděluje pokoj osobě v nesnázích.
"Je to celkem uhozený, že se ty jmenuješ Lia a já Liu. Lia.. Electra?"
"Jo. Tak mě pojmenovala Sally. A se shodou jmen stejně nic moc neuděláme."
"Co jsi vlastně zač? Ty blesky a to všechno?" podíval se na ni zelenýma, pronikavýma očima a se zájmem si ji prohlížel.
"Jsem kyborg. Z části člověk a z části robot. Jsem experiment svých mrtvých rodičů a díky tomu mám jisté zvláštní schopnosti."
"Spark."
"Cože?"
"Můžu ti říkat Spark? Protože ty jiskry, které vlastníš mi připadají.. tak nějak výjimečné." usmál se Liu.
"Klidně. Je to docela hezká přezdívka." řekla Lia a úsměv mu oplatila.
Chvíli stáli mlčky na chodbě a oba nevěděli, co mají říct. Nakonec Liu přešel do prvního pokoje a prolomil ticho.
"Vyberu si tenhle pokoj. Vypadá docela dobře."
Lia přikývla.
"Neruším?"
Lia se ohlédla a spatřila Jeffa, jak se opírá o rám dveří do pokoje.
"Ne. Už stejně půjdu. Slíbíte mi, že se nezabijete?" pohlédla přísným pohledem na oba bratry.
"Slibuju."
"Já taky."
"Fajn. Tak zatím ahoj." rozloučila se Lia a odešla do svého pokoje si pročítat svůj zápisník.